Kontynuujemy cykl dotyczący outsourcingu IT.

W części pierwszej omówiliśmy dlaczego firmy sięgają po usługi zewnętrzne, w drugiej omówiliśmy zagrożenia związane ze zlecaniem operacji na zewnątrz.

Dzisiaj zajmiemy się z kolei zaletami outsourcingu.

Outsourcing – Korzyści

Oprócz zagrożeń wymienionych w poprzedniej części, firmy mogą spodziewać się również wielu korzyści outsourcingu.

  1. Dostęp do nowoczesnych technologii oraz bogatej wiedzy. Dynamiczny rozwój sprzętu i oprogramowania jest faktem. Pracownik zatrudniony na etacie nie zawsze ma możliwości oraz chęci, aby być na bieżąco z nowościami. Firmy zajmujące się obsługą IT dbają aby ich pracownicy posiadali wiedzę na temat nowych technologii. Dzięki temu firma taka może świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
  2. Obniżenie kosztów. Dzięki zleceniu obsługi informatycznej firmie zewnętrznej znika konieczność zatrudniania pracownika i koszty z tym związane (koszty urlopów, zwolnień lekarskich).
  3. Wysoka wiedza. Firmy outsourcingowe zatrudniają profesjonalistów i dbają o ich doskonalenie.
  4. Możliwość skoncentrowania się na kluczowej działalności, bo następuje odciążenie przedsiębiorstwa z konieczności rozwijania know-how w dziedzinie nie będącej jego kluczową kompetencją,
  5. Bezpieczeństwo systemów IT. Właściwe zabezpieczenie kluczowych dla firmy systemów jest koniecznością. Firmy zajmujące się obsługą informatyczną posiadają wiedzę niezbędną do właściwego wdrożenia rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo.

Zapraszamy do zapoznania się dlaczego współpraca z naszą Firmą się opłaca.