Już 29 lipca będzie miała miejsce premiera nowej wersji systemu Windows 10. Aktualizacja do nowej wersji odbędzie się na 2 sposoby, czyli:

  • za pomocą tradycyjnego nośnika instalacyjnego,
  • oraz za pomocą mechanizmu Windows Update z poziomu już wykorzystywanego systemu operacyjnego Windows (7, 8, 8.1).

Jak zwykle przy aktualizacji do nowej wersji systemu operacyjnego należy wziąć pod uwagę zgodność posiadanego przez nas oprogramowania z nowym systemem.

Poniżej prezentujemy informacje na temat zgodności oferowanych przez nas rozwiązań z najnowszym Windows.

ESET

ESET Smart Security i ESET NOD32 Antivirus w wersji 7 i 8 są w pełni kompatybilne z systemem Windows 10 oraz z jego automatyczną aktualizacją poprzez Windows Update. Użytkownikom, którzy posiadają starsze wersje oprogramowania, producent zaleca pobranie najnowszej wersji, w pełni kompatybilnej z Windows 10 (ESET sam wyświetli odpowiedni monit po przejściu na Windows 10).

ESET Endpoint Security oraz ESET Endpoint Antivirus – wersje z aktualnymi buildami, czyli ( 6.1.2227.x oraz 5.0.2126 i nowsze) są w pełni kompatybilne z najnowszą wersją Windows 10. W przypadku posiadania zainstalowanych starszych wersji oprogramowania, zalecana jest jego aktualizacja do wersji wyżej wymienionych lub wyższych. Pełna informacja o kompatybilności znajduje się w bazie wiedzy ESET: http://kb.eset.pl/esetkb/

 

DESlock+

Użytkownicy DESlocka w wersji PRO, przed aktualizacją systemu do wersji Windows 10, powinni odszyfrować całą powierzchnię dysku, odinstalować program DESlock, zaktualizować system do najnowszej wersji, a następnie zainstalować najnowszą wersję DESlocka dostępną na stronie: http://download.deslock.com/downloaddeslock.php

Dla użytkowników korzystających z DESlock w wersji Standard lub Essential, zalecane jest odszyfrowanie zaszyfrowanych plików i folderów przed wykonaniem aktualizacji do systemu Windows 10.

StorageCraft

Rozwiązania firmy StorageCraft na chwilę obecną nie wspierają systemu Windows 10. Oznacza to, że po aktualizacji systemu operacyjnego do wersji Windows 10 nie będzie możliwości wykonywania backupu danej maszyny.

Zalecamy klientom wstrzymanie się z aktualizacją wersji systemu Windows do czasu wydania przez producenta StorageCraft wersji oprogramowania wspierającej system Windows 10. Aby zapobiec automatycznej aktualizacji do systemu Windows 10 należy wyłączyć opcję aktualizacji zgodnie z instrukcją znajdującą się tutaj.