Wciąż zwlekają Państwo z outsourcingiem działu IT?

Prowadzenie działu IT może kosztować firmę dużo pieniędzy i czasu. Szkolenie personelu IT, utrzymanie urządzeń informatycznych, utrzymanie aktualnego poziomu technologii i inne czynniki mogą być ogromnym obciążeniem ekonomiczym i wielkim zagrożeniem bezpieczeństwa dla małych i średnich przedsiębiorstw, zwłaszcza dla tych bez doświadczenia technicznego.
Dlaczego więc nie pozwolić, aby eksperci dbali o te rzeczy, i  skupić się na bardziej krytycznych funkcjach biznesowych?

Oto kilka powodów, dla których warto skorzystać z Outsourcingu IT:

1. Zmniejszenie ryzyka podjęcia błędnej decyzji z powodu braku doświadczenia technicznego.

Nasi technicy śpią, oddychają i żyją dla IT. Śniadanie zazwyczaj składa się z krakersów i nadmiaru kawy, aby podnieść wydajność pracowników. Obiad? Nikt nie ma na to czasu, jesteśmy zajęci realizacją zleceń. Kolacja, tylko wtedy, gdy praca jest wykonywana. Żartujemy! Pozwalamy naszym pracownikom jeść. Dbamy także o szkolenie personelu, tak aby proste błędy i błędne decyzje nie wpływały na jakość naszych usług.

2. Utrzymanie aktualnego poziomu technologii łatwo i bez wysiłku

Zasadniczo możemy pomóc zautomatyzować codzienne zadania, które mogą być wykonane, ale na pewno nie będą regularnie wykonywane przez Państwa pracowników. Obejmuje to aktualizacje bazy wirusów, aktualizacje oprogramowania, poprawki, kopie zapasowe, audyt zasobów i dodatkowe elementy, o których opowiemy, gdy będą Państwo zainteresowani naszą ofertą.

3. Zapewnienie większej wydajności i lepszej jakości usług

Nasza firma jest jak olej w samochodzie. Można jeździć bez oleju, można przejść pieszo kilka kilomentrów, ale czy można wygrać wyścig? Oczywiście nie.

Z technologią jest podobnie. Technologia, która działa sprawnie pozwoli pracownikom na pracę bez przestojów (przynajmniej przestojów technologii). Jak ocenić można pracę Biura Obsługi Klienta, gdy podczas kontaktu z klientem nie działają komputery?

4. Ograniczenie ryzyka przestojów w pracy związanego z rotacją pracowników

To ważny temat, a w świecie biznesu, coraz bardziej zależnym od technologii, poważny problem.

Czy mają Państwo politykę zapobiegającą sytuacji, w której zwolniony pracownik wykorzystuje istniejące konta firmowe, aby siać spustoszenie w Państwa firmie? A nawet jeśli nie, jak szybko mogą Państwo to zrobić? Z NATA Computer Solutions to tak proste, jak wysłanie e-maila.

5. Profesjonalne porady od wykwalifikowanych specjalistów IT

Gdy nasi technicy i inżynierowie odłączą się od swoich stacji (potrzebują trochę czasu, aby przyzwyczaić się do prawdziwego życia, atmosfery ziemskiej, itp.) mogą być bardzo sympatyczni i rozmowni. Nasi technicy są zawsze chętni do rozmowy i aby edukować naszych klientów. Udzielają profesjonalnych porad, raportują dotychczasowe działania, rozmawiają o dzieciach, a czasem podzielą się jakimś przepisem …

6. Dostęp do najnowszych rozwiązań IT, niezbędnych do sprawnego działania firmy.

Dzięki współpracy z czołowymi dostawcami rozwiązań bezpieczeństwa IT, możemy zapewnić Państwu najlepsze produkty dostępne na rynku.

7. Więcej czasu, aby rozwijać własny biznes

Osoby zarządzające w firmie mogą spędzać długie godziny martwiąc się o działanie systemów IT. Ale mają chyba ważniejsze tematy na głowie – np. zarządzanie firmą.

Technologię należy powierzyć profesjonalistom. Powierzcie to NATA CS.

8. Oszczędność pieniędzy, abonament zamiast kosztów usuwania awarii.

Na koniec przytoczymy jedną z wielu podobnych rozmów z potencjalnymi klientami:

Potencjalny klient: Moje komputery są w porządku, wszystko działa, dlaczego powinienem zapłacić miesięczną opłatę, aby utrzymać coś, co nie jest uszkodzone?

Ja: Wszystko działa teraz, ale co się stanie jutro? Wystarczy jeden pracownik, którego intencje nie muszą być złe. Powiedzmy, że pojawił się nowy album popularnej grupu i pracownik postanowił ściągnąć go w pracy. Okazuje się, że nie pobrał albumu, ale nowego wirusa, który zaczyna siać spustoszenie na wszystkich komputerach w biurze. Nagle wiadomości o błędach mają swoje własne zmienione komunikaty. Co robisz?

Potencjalny klient: Nie wiem, zadzwonię do kilku losowych firm o wsparcie IT.

Ja: Można to zrobić, ale są duże szanse, że technik, który przyjedzie nie będzie zaznajomiony z bieżącymi konfiguracjami i potrzebuje trochę czasu, aby przejrzeć wszystko, na dodatek, faktura z pewnością zawierać będzie takie słowa jak “pilne, pośpiech, katastrofa” i w związku z tym odpowiednią kwotę.

Potencjalny klient: *kaszle niezręcznie*

Ja: Tak, tak, teraz jesteś między młotem a kowadłem, można zapłacić te pieniądze i rozwiązać problem, albo można zrezygnować i badać inne opcje, które wszystkie sprowadzają się do tego samego, tymczasem podstawowe funkcje biznesowe są sparaliżowane, co uniemożliwia osiąganie żadnych dochodów.

Potencjalny klient: Więc w jaki sposób pomagacie?

Ja: Skupiamy się na aktywnej IT, nie reagującej IT. Najważniejsze jest to, że konfigurujemy i monitorujemy systemy tak, że taki problem nigdy nie może się zdarzyć. A jeśli pojawiaja się mała czkawka, gotowi jesteśmy, aby rozwiązać każdy problem i upewnić się, że podstawowe funkcje biznesowe pozostać spójne i działające.

Potencjalny klient: To gdzie mam podpisać …

Są to tylko niektóre z zalet outsourcingu IT. Nie warto upierać się przy zarządzaniu IT, utrzymując te funkcje w firmie.

Miesięczna obsługa informatyczna firmy już od 200 zł.

Aby otrzymać ofertę, proszę kliknąć tutaj.