Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak kosztowne dla przedsiębiorstwa jest utrzymanie własnego działu IT, zajmującego się tylko i wyłącznie obsługą wewnętrznych systemów informatycznych. Wiemy, jak drogie jest cykliczne podnoszenie kwalifikacji pracowników.  Wiemy, jak ważne są firmowe dane i jakże kluczowym elementem jest zapewnienie ich bezpieczeństwa. Wiemy, że najwięcej awarii systemów zdarza się właśnie wtedy, gdy informatyk akurat przebywa na urlopie w najdalszym zakątku Puszczy Białowieskiej i kontakt z nim jest więcej, niż niemożliwy.

Konieczność obniżenia kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników, konieczność zakupu systemów chroniących dane przed wyciekiem do konkurencji – to problemy spędzające sen z powiek niejednego właściciela małego bądź średniego przedsiębiorstwa. I dlatego wydaje mu się, że nie stać go już na najnowsze technologie informatyczne, że cierpi przez to jego podstawowa działalność biznesowa. I że nie można już inaczej. No i co w takiej sytuacji, wydawać by się mogło, patowej?

Przedsiębiorco! Uśmiechnij się! Nie ma sytuacji bez wyjścia. My udowodnimy Ci, że można inaczej. Zapoznaj się z naszą ofertą outsourcingu IT i pozwól, aby eksperci z NATA CS zadbali o właściwe bezpieczeństwo Twoich danych, dobrą kondycję Twoich urządzeń i systemów informatycznych i – jednym słowem – zdjęli Ci problem z głowy, byś mógł spać spokojnie.

Oto kilka powodów, dla których warto skorzystać z outsourcingu IT:

 1. Znaczne ograniczenie kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników.

  Outsourcing działu IT to w praktyce nic innego, jak „wynajęcie” profesjonalnego działu IT na potrzeby własnej firmy, który zapewni fachową i kompleksową opiekę informatyczną. Redukcja kosztów przedsiębiorstwa w tym przypadku wiąże się również z brakiem konieczności utrzymania odrębnego stanowiska pracy, gdyż w przypadku outsourcingu około 95% całej usługi jest wykonywane zdalnie.
  Nadto Klient płaci wyłącznie za rzeczywiste świadczenie czynności określonych w umowie.
  Nie warto więc upierać się przy utrzymaniu takiego działu, szczególnie w przypadku, gdy stanowi on odrębną jednostkę w strukturze firmy. Nasza oferta to nowoczesny i najtańszy sposób na stworzenie działu IT w Państwa firmie bez konieczności zatrudniania informatyka.
  Warto również podkreślić, iż wydatki poniesione przez firmę na świadczenie usługi informatycznej nie wymagają żmudnej analizy finansowo-księgowej, gdyż na comiesięcznej fakturze występuje pojedyncza pozycja kosztowa.

 2. Więcej czasu, aby rozwijać własny biznes.

  W dzisiejszych czasach każda firma, która chce istnieć na rynku i pragnie być konkurencyjna, musi posiadać swoją własną strukturę informatyczną. Właściciele przedsiębiorstw mogą spędzać długie godziny martwiąc się o działanie systemów IT. Lepiej jest jednak całkowicie skoncentrować się na prowadzeniu swojej działalności i rozwijaniu się w branży, a opiekę informatyczną powierzyć profesjonalistom.

 3. Bezpieczeństwo Twoich systemów i danych to priorytet. Dostęp do najnowszych rozwiązań IT, niezbędnych do sprawnego działania firmy.

  To ważny temat, a w świecie biznesu, coraz bardziej zależnym od technologii, poważny problem. Dla małych i średnich przedsiębiorstw oznacza to kosztowne przestoje, ryzyko ujawnienia firmowych danych osobom niepowołanym, a także brak możliwości spełnienia wymogów formalnych i prawnych.
  Czy mają Państwo politykę zapobiegającą sytuacji, w której zwolniony pracownik wykorzystuje istniejące konta firmowe, aby siać spustoszenie w Państwa firmie? A nawet jeśli nie, jak szybko mogą Państwo takimi zabezpieczeniami dysponować?
  Z NATA CS to tak proste, jak wysłanie e-maila. Specjaliści z naszej firmy, dzięki swej szerokiej wiedzy oraz 20-letniemu doświadczeniu w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego, pomogą w opracowaniu, zaimplementowaniu oraz utrzymaniu nowoczesnych strategii ochrony przed coraz liczniejszymi i coraz bardziej wyrafinowanymi atakami.
  Dzięki ścisłej współpracy z czołowymi dostawcami rozwiązań bezpieczeństwa IT zapewniamy naszym Klientom najlepsze produkty dostępne na rynku, które automatycznie eliminują potencjalne zagrożenia i zapewnią pełny monitoring bieżącego stanu bezpieczeństwa systemów informatycznych.  Warto podkreślić, iż taka ochrona wcale nie musi się wiązać z wysokimi kosztami, wzrostem złożoności infrastruktury czy zatrudnianiem dodatkowych pracowników.

 4. Utrzymanie aktualnego poziomu technologii łatwo i bez wysiłku. Zapewnienie większej wydajności i lepszej jakości usług.

  Nasza firma jest jak olej w samochodzie. Można jeździć bez oleju, można przejść pieszo kilka kilometrów, ale czy można wygrać wyścig bez ryzyka zatarcia silnika? Oczywiście, że nie!
  Z technologią jest podobnie. Technologia, która działa sprawnie, pozwoli pracownikom na pracę bez przestojów (przynajmniej przestojów technologii). Jak ocenić można pracę Biura Obsługi Klienta, gdy podczas kontaktu z klientem nie działają komputery?
  W ramach naszej działalności pomożemy maksymalnie zautomatyzować codzienne zadania, które mogą być wykonane, ale na pewno nie będą regularnie wykonywane przez Państwa pracowników, dzięki czemu zaoszczędzą oni czas, skupią się nad swoimi zadaniami i zwiększą swoją wydajność. Automatyzacja ta obejmuje aktualizacje bazy wirusów, aktualizacje oprogramowania, poprawki, kopie zapasowe, audyt zasobów i dodatkowe elementy, o których opowiemy, gdy będą Państwo zainteresowani naszą ofertą.

 5. Profesjonalne porady od wykwalifikowanych specjalistów IT, czyli informatyk z „ludzką twarzą”.

  Nasi pracownicy śpią, oddychają i żyją dla IT. Śniadanie zazwyczaj składa się z ogromnej ilości kawy (obowiązkowo z mlekiem i cukrem!), aby podnieść energię i wydajność pracowników. Obiad? Nikt nie ma na to czasu, jesteśmy zajęci realizacją zleceń. Kolacja – tylko wtedy, gdy praca jest należycie wykonywana.
  Żartujemy! Pozwalamy naszym pracownikom jeść. A przede wszystkim dbamy o odpowiednie szkolenie personelu, by sukcesywnie podnosić ich kwalifikacje, dzięki czemu dajemy naszym Klientom możliwość pełnego skorzystania z całej wiedzy na eksperckim poziomie, zgromadzonej w naszej firmie.
  Gdy nasi pracownicy odłączą się od swoich komputerów (potrzebują trochę czasu, aby przyzwyczaić się do prawdziwego życia, atmosfery ziemskiej, itp.), mogą być bardzo sympatyczni i rozmowni. Udzielają profesjonalnych porad, raportują dotychczasowe działania, rozmawiają o dzieciach, a czasem podzielą się jakimś przepisem …

 6. Oszczędność czasu i pieniędzy – abonament zamiast kosztów usuwania awarii.

  Na koniec przytoczymy jedną z wielu podobnych rozmów z potencjalnymi Klientami:

  Potencjalny Klient: Moje komputery są w porządku, wszystko działa, dlaczego powinienem opłacać miesięczny abonament, aby utrzymać coś, co nie jest uszkodzone?

  Ja: Wszystko działa teraz, ale co się stanie jutro? Wystarczy jeden pracownik, którego intencje nie muszą być złe. Powiedzmy, że pojawił się nowy album popularnej grupy i pracownik postanowił ściągnąć go w pracy. Okazuje się, że nie pobrał albumu, ale nowego wirusa, który zaczyna siać spustoszenie na wszystkich komputerach w biurze. Nagle wiadomości o błędach mają swoje własne zmienione komunikaty. Co wtedy zrobisz?

  Potencjalny Klient (kręci głową)Nie wiem, zadzwonię do kilku losowo wybranych firm z prośbą o wsparcie IT.

  Ja: Można to zrobić, ale są duże szanse, że technik, który przyjedzie, nie będzie zaznajomiony z bieżącymi konfiguracjami i będzie potrzebował trochę czasu, aby przejrzeć wszystko. Tymczasem podstawowe funkcje biznesowe Twojej firmy są sparaliżowane, co uniemożliwia jej zwykłe działanie. Stać Cię na taką stratę czasu? Straconego czasu nie cofniemy. W dodatku wystawiona po wykonaniu usługi faktura z pewnością zawierać będzie takie słowa jak “pilne, pośpiech, katastrofa” i w związku z tym odpowiednią kwotę.

  Potencjalny Klient: No tak. Więc w jaki sposób pomagacie?

  Ja: Skupiamy się na aktywnej usłudze IT, nie zaś na reagującej usłudze IT. To zasadnicza różnica. Mówiąc obrazowo my – zamiast gasić pożary – pracujemy nad przygotowaniem najwłaściwszego systemu ochrony przeciwpożarowej oraz utrzymaniem go w doskonałej kondycji.  Najważniejsze jest to, że konfigurujemy i monitorujemy systemy komputerowe  w taki sposób, by tego typu problem nigdy nie zaistniał. A jeśli nawet pojawi się mała czkawka, gotowi jesteśmy nie spać i nie jeść, aby rozwiązać każdy problem i upewnić się, że podstawowe funkcje biznesowe Twojego przedsiębiorstwa  pozostaną spójne i działające. Stawiamy przy tym tylko jeden warunek…

  Potencjalny Klient (zaniepokojony)Jaki?

  Ja: pijemy przy pracy dużo kawy…

  Potencjalny Klient (z szerokim uśmiechem): Myślę, że takiemu warunkowi sprostam bez problemu. To gdzie mam podpisać ?

Są to tylko niektóre z zalet outsourcingu IT. Im większą wagę przywiązujecie Państwo do redukcji kosztów swojej działalności i korzyści finansowych, i jak bardzo ważne są dla Państwa niezawodnie działające systemy informatyczne oraz bezpieczeństwo Waszych danych, tym bardziej nasza usługa jest przeznaczona właśnie dla Was.

Więc nie zwlekaj już dłużej i jeszcze dziś skontaktuj się z NATA CS.

Sukces biznesowy można mierzyć różnymi miarami. Zmierzmy go razem.