StorageCraft ShadowProtect SPX

SPX=Jedno rozwiązanie do tworzenia backupu i odzyskiwania danych po awarii dla systemu Windows lub Linux albo środowisk mieszanych.

StorageCraft-ShadowProtect-SPX-logo

StorageCraft ShadowProtect SPX to rozwiązanie klasy korporacyjnej do tworzenia backupu i odzyskiwania danych po awarii, ochrony danych oraz zarządzanej migracji systemów. Rozwiązanie obsługuje serwery z systemem Windows oraz Linux, zarówno w postaci maszyn wirtualnych jak i fizycznych.

Informatycy pracujący w środowisku mieszanym docenią możliwość wdrożenia jednego rozwiązania do tworzenia backupu i przywracania po awarii na wszystkich komputerach.

Program SPX to nowy element rozwiązania StorageCraft Recover-Ability do odzyskiwania danych po awarii, które obejmuje produkty i usługi wymagane do odzyskania środowiska informatycznego niezależnie od miejsca i czasu, po awarii o dowolnym zasięgu.

Program SPX szybko i wydajnie tworzy obrazy backupu na poziomie sektorów dla systemów Windows i Linux, obejmując nim dane, system operacyjny, aplikacje, usługi i ustawienia konfiguracji. Opracowany przez firmę StorageCraft sterownik migawki dla systemu Linux gwarantuje niezawodność każdej kopii zapasowej. W systemach Windows do tworzenia niezawodnych kopii zapasowych wykorzystywana jest Usługa kopiowania woluminów w tle firmy Microsoft (VSS), a wysoką szybkość realizacji zadania zapewnia opracowany przez firmę StorageCraft sterownik migawek Volume Snapshot Manager (VSM).

Ponieważ obraz backupu zawiera wszystkie elementy z danego komputera, w razie potrzeby możesz odzyskać system, aplikacje i dane w kilka minut.

Elastyczność

Rozwiązanie do tworzenia backupu i odzyskiwania danych po awarii powinno dostosowywać się do zmian w środowisku informatycznym. Program SPX działa w następujących środowiskach:

  • system Linux na serwerach wirtualnych i fizycznych,
  • system Windows na serwerach wirtualnych i fizycznych, komputerach stacjonarnych i laptopach.

Aby zawsze dysponować obrazem backupu na wypadek wystąpienia awarii, należy je regularnie wykonywać. Intuicyjna konsola zarządzania umożliwia realizację zdefiniowanego harmonogramu tworzenia backupu lub utworzenia własnego. Program SPX pozwala na zaprogramowanie realizacji potrzebnego typu backupu o dowolnej porze dowolnego dnia. Z konsoli możesz także sprawdzić rozmiar, czas trwania i typ każdego wykonanego backupu oraz sprawdzić, czy nie wystąpiły żadne problemy.

Dane z backupu SPX można odtworzyć na różne sposoby, w zależności od zakresu awarii:

  • Zamontować obraz i szybko uzyskać dostęp do plików i folderów z poziomy eksploratora plików,
  • Wykonać rozruch maszyny wirtualnej z obrazu (technologia VirtualBoot),
  • Przywrócić, nawet w kilka minut system Windows lub Linux na tym samych lub innym sprzęcie, a także jako maszyna w środowisku wirtualnym.

Wybór mechanizmów odzyskiwania pozwala na zachowanie wartości docelowej czasu odzyskania (RTO) oraz punktu odzyskania (RPO) danych. Wartość docelowa czasu odzyskiwania (Recovery Time Objective — RTO) to sposób obliczania maksymalnego dopuszczalnego czasu przestoju, po którym skutki przestoju staną się nieakceptowalne dla firmy. Cel punktu odzyskiwania (Recovery Point Objective — RPO) to maksymalny okres niedostępności danych — innymi słowy to maksymalny przedział czasowy danych, które zostały utracone (lub muszą być ponownie wprowadzone).

Zainteresowała Cię oferta? Prosimy o kontakt!