ShadowProtect Virtual

Backup i odzyskiwanie danych w środowisku wirtualnym

ShadowProtect_Virtual_logo

 

StorageCraft ShadowProtect Virtual jest rozwiązaniem do tworzenia backupu maszyn wirtualnych i szybkiego ich przywracania w przypadku awarii. Dostępny jest w wersjach dla zwirtualizowanych stacji roboczych i serwerów, pracujących w środowiskach: VMware, MS Hyper-V, Citrix, Oracle i RedHat KVM.

Pod względem funkcjonalności nie różni się od programów StorageCraft ShadowProtect Desktop i StorageCraft ShadowProtect Server, przeznaczonych dla maszyn fizycznych. Poza tym, że nie pozwala na wykonanie backupu dysku na maszynie fizycznej. Co ważne, backup obrazu dysku maszyny wirtualnej może zostać odzyskany zarówno na maszynę wirtualną, jak i na maszynę fizyczną.

Uwaga! Programy StorageCraft ShadowProtect Desktop i StorageCraft ShadowProtect Server mogą być wykorzystywane do wykonania backupu zarówno maszyn fizycznych, jak i środowisk zwirtualizowanych.

 

Kluczowe korzyści

  • backup obrazu dysku wraz ze wszystkimi danymi, aplikacjami i systemem operacyjnym,
  • odzyskiwanie całego obrazu dysku (systemu operacyjnego, danych i aplikacji) w jednym kroku jako maszyny wirtualnej lub na maszynie fizycznej – technologia bare-metal recovery,
  • możliwość odzyskiwania z backupu pojedynczych plików lub folderów,
  • technologie VirtualBoot i HeadStart Restore, pozwalające na skrócenie czasu odzyskiwania serwera po awarii do absolutnego minimum,
  • szyfrowanie backupu algorytmem AES 256,
  • backup przez łącze 3G lub WiFi,
  • replikacja danych na dysk lokalny, sieciowy lub do chmury.

 

 

Najważniejsze funkcje

Środowiska wirtualne
Rozwiązania StorageCraft pozwalają na pełny backup zarówno maszyn fizycznych, jak i wirtualnych oraz pełną elastyczność w zakresie odzyskiwania danych po awarii. Maszyny fizyczne mogą zostać odzyskane na maszynach fizycznych (P2P) lub wirtualnych (P2V), podobnie maszyny wirtualne – mogą zostać odzyskane jako wirtualne (V2V) lub na maszynach fizycznych (V2P).

 

Backup jako obraz dysku
Backup obejmuje zawsze cały dysk lub partycję – tworzony jest tzw. obraz dysku. Daje to 100% gwarancję, że wszystkie ważne dane zostaną podczas backupu uwzględnione, bez względu na to, gdzie zostały zapisane na dysku. Co ważne, backup obejmuje także programy zainstalowane na dysku, system operacyjny i jego ustawienia.

 

Odzyskiwanie danych
Posiadanie backupu to dopiero połowa sukcesu. Gdy dojdzie do awarii, kluczowe znaczenie ma czas potrzebny na odzyskanie dostępu do danych i aplikacji. Im mniej czasu upłynie, tym krótszy przestój w pracy i mniejsze straty spowodowane przez awarię. W przypadku rozwiązań StorageCraft czas ten może być ograniczony do zaledwie kilku minut, niezależnie od rozmiarów backupu.

 

Odzyskiwanie plików i folderów
W StorageCraft tworzymy zawsze backup całego dysku (obraz dysku), ale odzyskiwać możesz także pojedyncze pliki czy foldery. Jednym kliknięciem podłączasz backup jako kolejny dysk logiczny i możesz przeglądać, kopiować lub nawet edytować zapisane na nim dane.

 

VirtualBoot
W przypadku awarii serwera najprostszym i najszybszym sposobem na jego przywrócenie do pracy, jest uruchomienie ostatniego poprawnego backupu jako maszyny wirtualnej, w oparciu o StorageCraft VirtualBoot. W ciągu kilku minut tworzona jest maszyna wirtualna na podstawie ostatniego poprawnego backupu, co umożliwia normalną pracę użytkownikom sieci.

 

Konsola zarządzająca
StorageCraft ShadowProtect wyposażony jest w system centralnej instalacji i administracji. Administrator sieci z centralnej lokalizacji może zainicjować instalację i skonfigurować backup na stacjach roboczych i serwerach pracujących w sieci lokalnej.

 

Weryfikacja backupu
Tworząc i przechowując backup chcesz mieć 100% pewności, że w razie potrzeby będziesz mógł z niego skorzystać. Dlatego każdy backup, zaraz po utworzeniu, jest automatycznie weryfikowany. Dodatkowo, możliwe jest ustalenie okresu, po którym kopie zapasowe powinny być ponownie weryfikowane pod kątem ich przydatności do użycia.

 

Powiadomienia mailem
Regularne tworzenie backupu jest bardzo ważne. Rozwiązania StorageCraft pozwalają na regularne wysyłanie powiadomień do administratora, informujących o aktualnym stanie wykonania backupu i o ewentualnych problemach, które mogły się podczas jego tworzenia pojawić.

 

Konsolidacja backupów przyrostowych
Tworzenie backupu łączy się zawsze z koniecznością przechowywania znacznych ilości danych. Aby ograniczyć ich ilość, w rozwiązaniach StorageCraft stosowane są mechanizmy konsolidacji tworzonych backupów. Codzienne backupy przyrostowe mogą być łączone (konsolidowane) w backupy dzienne, tygodniowe i miesięczne.

 

Zainteresowała Cię oferta? Prosimy o kontakt!